Повідомити новину

Поширити:

Минулого тижня відбулось пленарне засідання 10 сесії обласної ради. У ньому взяли участь і двоє народних депутатів Верховної Ради України: радикал Василь Амельченко та Тарас Пастух від «Об’єднання «Самопоміч». Розглянули низку звернень до керівництва держави
Депутатський корпус ухвалив звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та добровольців-учасників антитерористичної операції за рахунок субвенції з Державного бюджету України. Звернення підтримали 50 депутатів.
Також проголосували за: звернення до Верховної Ради України, Міністерства екології та природних ресурсів стосовно врегулювання питання стосовно обмеження полювання в гідрологічних заказниках; повторне звернення до Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра та Президента України щодо захисту інституції сім’ї. Також підтримали й звернення депутатів Миколаївської обласної ради до парламенту, обласних рад щодо підтримки проекту ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
У першому із трьох звернень йдеться про необхідність відмінити необгрунтовані зміни, якими накладено заборону на полювання у гідрологічних заказниках, оскільки депутати вважають, що це не поліпшить стан збереження водно-болотних масивів, а лише зумовить соціальну напругу серед населення.
А от звернення до керівництва держави щодо захисту інституції сім’ї депутати скерували повторно, оскільки до сьогодні в країні немає визначеної стратегії розвитку та підтримки такої важливої інституції, як сім’я.
«Така стратегія, на нашу думку, має базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і традиційному для нашого народу розумінні сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей», зазначено у зверненні.
Присвоїли звання посмертно
Депутатський корпус проголосував за присвоєння звання «Почесний громадянин Тернопільської області» шістьом Героям Небесної сотні та політику, меценату і військовослужбовцю Володимиру Стаюрі посмертно.
Таким чином, окрім Володимира Стаюри посмертно почесними громадянами Тернопільської області стали: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назар Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко та Тарас Слободян. Членам їх родин вручать нагрудні знаки, а також виплатять грошові винагороди.
Варто зауважити, що в сесійній залі пролунала пропозиція від депутата облради Любомира Білика присвоїти посмертно звання «Почесний громадянин Тернопільської області» усім військовослужбовцям, які загинули на сході України, захищаючи наші землі від російського агресора. Депутати облради звернулись до Верховної Ради України з клопотанням про нагородження грамотами ВРУ за вагомий внесок в розвиток освіти і науки, підготовку висококваліфікованих спеціалістів для національної економіки України двох науковців-економістів Тернопільського національного економічного університету: Бориса Язлюка – доктора економічних наук, професора, декана факультету аграрної економіки і менеджменту ТНЕУ; Ігоря Таранова – кандидата економічних наук, доцента, директора навчально–наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б.Д.Гаврилишина ТНЕУ.
Прозвітували щодо виконання обласного бюджету
В обласній раді інформують, що доходи загального фонду становлять  4 021 759 204,06 гривень, видатки – 3 927 674 815,69. Спеціального фонду: доходи –  202 744 797,35 гривень, видатки –  125 934 918,28 грн.
Депутати розглянули питання «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік» і проголосували за зміни обласного бюджету. Зміни було внесено й до інших обласних програм. Зокрема це: програма інформатизації «Електронна Тернопільщина» на 2016 – 2018 роки; програма захисту населення і територій Тернопільської області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки; комплексна програма розвитку агропромислового комплексу на 2016 – 2020 роки; програма розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017 – 2021 роки.
У пояснювальній записці до рішення щодо останньої йдеться, що будуть спрямовані додаткові кошти на оплату робіт із освоєння земель для лісогосподарських потреб.
«Це дасть змогу збільшити лісистість області і усунути дисбаланси у лісовому господарстві між нормами залісненості та її реальним станом, враховуючи потреби у грунтозахисній, водорегуляторній, лісогосподарській, оздоровчо-естетичній та екостабілізаційній функціях лісів».
Також чимало питань стосувались співфінансування, бюджетних трансфертів, передачі видатків, отримання на баланс засобів чи техніки, укладення угод між районними та Тернопільською обласною радами тощо.
Ще одне місто обласного значення
Цілком можливо, що Бучач може стати містом обласного значення. Саме під час першого пленарного засідання 10 сесії депутати підтримали рішення Бучацької міської і районної рад та проголосували за звернення до Верховної Ради України з проханням надати Бучачу статусу міста обласного значення, наявність якого дає можливість органам місцевого самоврядування отримувати фінансові ресурси та зберігати кошти на місцях, самостійно формувати бюджет і вкладати кошти в інфраструктуру міста.
Варто зауважити, що на території Тернопільської області є лише 4 міста обласного значення – Тернопіль, Бережани, Чортків і Кременець.
Також на сесії проголосували за обласну програму створення та ведення містобудівного кадастру на 2018-2020 роки та ухвалили Схему планування території Тернопільської області, розроблену у 2017 році. У цьому документі на довгострокову перспективу визначені основні напрямки розвитку території області на основі ефективного використання наявного виробничого та природно-ресурсного потенціалу із врахуванням особливостей розташування області у міжнародній транспортній системі та будівництва транспортних магістралей європейського рівня.
Тетяна ВІТЕНЬКО