День знань відзначили у Мельнице-Подільській школі

Привітати педагогічно-учнівський колектив Мельнице-Подільської школи з Днем знань та початком нового навчального року на свято Першого дзвоника завітали голова обласної ради Віктор Овчарук, народний депутат України Олег Барна, заступник начальника управління освіти і науки ОДА Ганна Зварич.

Голова обласної ради звернувся до учасників дійства: «Від щирого серця вітаю вас із Днем знань! Це – хвилююче та урочисте свято для кожної людини, але найбільше – для тих, хто вперше сяде за шкільні парти – для першокласників. Переконаний, що вони з нетерпінням чекали на цей день, разом із батьками готувалися до нього. Вчіться, пізнавайте світ, здобувайте знання, дорогі діти. Звичайно, дуже відповідальним та важливим є цей навчальний рік для випускників, адже попереду – ЗНО та вибір майбутньої професії. Докладайте усі сили, щоб успішно завершити навчання, мати  глибокі знання, щоб прокладати власну життєву дорогу у доросле життя. Бажаю терпіння, сили волі також викладачам і батькам. Нехай діти дарують вам радість та  реалізують ваші мрії».

Віктор Овчарук наголосив також на тому, що в державі відбуваються такі довгоочікувані реформи, у тому числі  і в освіті.

«За останні роки освітня галузь в області зазнала відчутних змін. Відкривають нові школи і дитячі садочки. Мільйони гривень витратили на придбання сучасної техніки для шкільних кабінетів. Зросла кількість шкільних автобусів. Значущими є досягнення у навчанні: учні області за головними предметами посіли лідируючі позиції в Україні під час ЗНО.

На початок 2017 року функціонували 16 опорних шкіл, до кінця року заплановано відкрити ще 7. Протягом 2016-2017 навчального року на ці навчальні заклади в об’єднані громади надійшло більше 50 млн грн, ще 15 млн грн – на залишок освітньої субвенції. Опорні школи закупили сучасну техніку: інтерактивні комплекси, кабінети хімії, фізики. У таких закладах діти зможуть отримувати якісні знання. Виробники надали фахівців, які навчали вчителів працювати з обладнанням. Цікаво, що діти опановували нову техніку швидше за вчителів. Переконаний, що реформування освіти є дуже актуальним. Впевнений, що і ви це відчули, адже минулого року Мельнице-Подільська школа як опорна отримала 4 мільйони гривень, а цього –  вже 200 тисяч на обладнання комп’ютерного класу.

Організація опорних шкіл пов’язана і забезпеченням шкільних автобусів. Торік в області їх було закуплено  42, цього року – 4, і є кошти ще на 3. Так, минулого року автобус отримала Кудринецька школа, що належить до Мельнице-Подільської об’єднаної громади. Обласна рада також долучилась та спрямувала 1 мільйон гривень. Окрім того, Тернопільщині ще раніше повернули всі шкільні автобуси, які на початку антитерористичної операції відправили на схід України для потреб армії. Важливо, що це – нові автобуси, придбані за кошти держави. Зростає і заробітна плата вчителя. Вже з першого вересня педагоги отримуватимуть на 25% більше. Тож бажаю усім вам успішного, щасливого, а головне – мирного нового навчального року. Переконаний, що освіта в нашій державі все більше наближатиметься до європейського рівня», – додав голова обласної ради.

Священик благословив дітей та вчителів на щасливий початок нового навчального року.

Дзвінкі дитячі пісні та запальні танці продовжили свято. Очільник області вручив учням грамоти за перемоги в олімпіадах та конкурсах.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*