День Незалежності у Збаражі

Торік Тернопілля відзначало найбільше державне свято України у Кременці на горі Бона. А цьогоріч святкування вирішили організувати у славному  місті Збараж. Водночас жителі та гості області мали можливість побувати ще й на святі Збаразького замку, який не випадково називають туристичною перлиною нашого краю.

Програма була цікавою та насиченою. В урочинах взяли участь представники влади, духовенства, воїни АТО, численні гості.

– У День Незалежності, – сказав під час вітального слова голова Тернопільської ОДА Степан Барна,-

особливо згадуємо тих, хто впродовж багатьох століть віддавав свої життя за незалежну Україну – Січових стрільців, вояків Української повстанської армії, дисидентів, бійців, які загинули на сході України, відбиваючи путінську агресію.

Голова обласної ради Віктор Овчарук зазначив, що важливо не тільки боротися за Україну, а й працювати для неї, докладати всіх зусиль, щоб вона процвітала. – – Держава буде незалежною тільки тоді, коли, як заповідав митрополит Андрей Шептицький, не бурхливими гаслами, а тихою і невтомною працею ми будемо любити Україну. Тому ніколи не зупиняймося на досягнутому і працюймо заради розквіту і процвітання нашої сильної, вільної та незалежної держави, – сказав Віктор Овчарук.

Урочистості з нагоди Дня Незалежності розпочали з молитви за Україну перед пам’ятним знаком жертвам тоталітарного режиму. Після цього жителів та гостей області запросили на свято Збаразького замку, який називають окрасою нашого краю, адже він є унікальною пам’яткою XVIII ст.

– Тернопілля надзвичайно багате на історичне та культурне надбання, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Понад 34 замки області є свідченням того. Дуже важливо, щоб це надбання ми цінували і примножували не тільки словами, а й конкретними діями.
Степан Барна зауважив, що в області вже відбулося більше десяти свят замків, а це означає, що громада об’єднується, прибирає, впорядковує і робить усе для того, щоб замки Тернопільщини були квітучими.
Ми надзвичайно багаті на історичний спадок. Саме наш край став колискою національно-визвольного руху Української повстанської армії. З Тернопіллям пов’язані місця героїчної слави Січових стрільців, великі перемоги наших українських полководців.

За сприяння Федерації футболу Тернопільської області, яку очолює Тарас Юрик, на збаразькому стадіоні відбувся фінальний матч кубка області з футболу між командами «ДСО-Поділля» Тернопільського району та «Колос» із міста Зборів. Перемогу здобула команда «ДСО-Поділля». Завершилося святкування Дня Незалежності великим концертом за участі відомого співака Павла Доскоча та молодіжного гурту «Терен з Тернополя».

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*