Повідомити новину

Поширити:

Після серії невдач футбольного клубу «Тернопіль» у другому колі чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги, міський голова і почесний президент ФК «Тернопіль» Сергій Надал не знайшов нічого кращого для виправдання провалу його дітища, як звернутися до земляків з приводу ситуації у ФК «Тернопіль»:
«Як почесний президент футбольного клубу «Тернопіль» звертаюся до підприємців і тернополян надати фінансову підтримку тернопільському професійному футболу. Адже в економічних умовах, що склалися, міська рада Тернополя не спроможна самостійно утримувати футбольний клуб першої ліги. Для досягнення хороших результатів клубу необхідні додаткові ресурси.
Минулого року на діяльність ФК «Тернопіль» з бюджету міста було передбачено 1,5 мільйона гривень, згодом додатково виділено 300 і 400 тисяч гривень, залучалися спонсорські кошти. Однак 2017 рік показав, що такого фінансування для ФК «Тернопіль» вже не достатньо.
Міський бюджет не може посилити додаткові витрати на футбольний клуб, оскільки маємо фінансувати медицину та освіту, надавати кошти для компенсації перевізникам за проїзд пільговиків у громадському транспорті тощо.
Звертаюся до небайдужих тернополян і підприємців долучитися до творення справжньої тернопільської народної команди. Адже Тернопіль достойний мати футбольну команду найвищого професійного рівня!
Міський голова Тернополя Сергій Надал».
Скажу відразу, звернення нагадує ситуацію, як тепер люблять казати молоді люди, «тіпа», дайте, вуйку, грошей, може, щось собі куплю… Бо мер детально розписав, скільки коштів потрачено з міського бюджету, але так і не пояснив, на що потрібні додаткові фінанси: збільшити зарплати гравцям, тобто стимулювати їх? Купити професійніших гравців? Взяти хорошого тренера? Чи, може, платити суддям?.. Бо «досягати хороших результатів» можна різними способами.
По-друге, зі звернення зовсім не зрозуміло, чи ФК «Тернопіль» робитимуть за більші фінанси професійнішим клубом, чи просто за ці гроші куплять соняшнику, аби ті самі гравці мали чим зайнятися на тренуваннях, замість удосконалювати навички. Бо, може, саме від цього залежить успіх, а не від збільшення фінансів. Не так давно головний тренер краматорського «Авангарда» Олександр Косевич на післяматчевій прес-конференції, аналізуючи хід гостьового поєдинку з ФК «Тернопіль», який завершився перемогою його підопічних – 1:0, зазначив: «У першій лізі всі команди приблизно одного рівня». Не вірити фахівцеві немає підстав. Отже, потрібно більше працювати і показувати результат, а не вимагати грошей. Буде результат – будуть гроші. Як казав незабутній Остап Бендер, «увечері стільці – зранку гроші, зранку гроші – увечері стільці».
Хвилює ще одне делікатне питання – а скільки ж грошей потрібно для «професійного» клубу? Бо якщо у людей скрута і вони просять у громади допомоги, то пишуть, скажімо, що в дитини – хвороба, операція в Ізраїлі коштує, наприклад, 250 тис. грн. І наші люди милосердні, вони допомагають тим, хто справді потребує. Яка ж скрута у двох десятків здорових мужиків? Нема чим платити зарплату? Але ж зарплата – це плата за зароблене. Суцільні програші важко назвати заробітком.
Давайте проаналізуємо, про яку «справжню тернопільську народну команду» йдеться? На сайті ФК «Тернопіль» кожен може познайомитися з біографіями гравців. Отож, воротарі: Олександр Воробей – з Сокаля Львівської області, а Денис Чесановський – з Кам’янця-Подільського на Хмельниччині. Захисники: Адріан Бабич – з Тячева Закарпатської області, Валерій Скидан – з Новоград-Волинського. Півзахисники: Сергій Полянчук – з м. Красилів Хмельницької області, Віталій Богданов – з Гощанського району Рівненської області, Ярослав Солонинко – з Хмельницького, Олександр Музика – з м. Стаханов Луганської області, Роман Дорош – з Києва. І нападники: Артур Дорі – з смт Королево Виноградівського району Закарпаття, Павло Дульзон – з Чернігова, Роман Дацюк – з м. Костопіль Рівненської області і Роланд Расель Білала – із Запоріжжя. Нагадаю, перелік гравців та їхні біографії взято з офіційного сайту муніципалів. Так, є в колективі й місцеві вихованці, однак до «справжньої тернопільської народної команди» йому далеко.
Погоджуюся, Тернопіль гідний мати футбольну команду найвищого професійного рівня! До речі, колись їх було аж дві. Свого часу навіть звучали пропозиції об’єднати «Ниву» і ФК «Тернопіль», а отже, об’єднати фінанси, вибрати кращих футболістів… Колись давно в інтерв’ю одній місцевій газеті Сергій Надал розповідав: «Не виключено, що «Нива», маючи амбітні плани, дай Боже, здобуде путівку до першої ліги, тоді ФК «Тернопіль» зможе її гідно замінити у другій лізі. Якщо ж «Ниві» не вдасться підвищитись у класі, то ми будемо говорити про об’єднання двох команд задля того, щоб не розпорошувати фінанси та працювати на одну-єдину тернопільську команду». Чи не здається вам, що той час настав. Але, на жаль, не домовилися тоді – перемогли амбіції, не чувати про домовленості й зараз. То чого ж чужі помилки тепер мають своїми грошима виправляти «небайдужі тернополяни і підприємці»? Вони самі не розкошують через тернопільські комунальні тарифи та ціни.
Зараз в Тернопільській області 227 тисяч сімей отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (у Тернополі таких сімей близько 49 тисяч). У квітні-травні, як прогнозують в Департаменті соціального захисту населення Тернопільської ОДА, таких сімей буде ще більше.
Водночас члени родини міського голови Тернополя Сергія Надала, якщо вірити аналітичній групі з аналізу е-декларацій, за 2016 рік заробили майже 3 мільйони гривень…
Є чим ділитися! А потрібного результату найкраще досягати особистим прикладом. Чи не так?
Іван СУМНИЙ