Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщині відзначили 109-ту річницю з дня народження Героя України Степана Бандери. Віддати шану Герою України до пам’ятника голови проводу ОУН прийшли духовенство, очільники області, учасники визвольних змагань, громадськість. Священнослужителі відправили панахиду та склали спільну молитву за мир в нашій державі.
Вже традиційно багато років поспіль ми маємо можливість відзначати цю дату. І до його пам’ятника у Тернополі щорічно покладають квіти не лише ветерани Української повстанської армії, його вшановують усі, хто живе націоналістичною ідеєю. На цьому наголосив голова ОДА Степан Барна.
– Багато років минуло… Сьогодні є новітні герої, які захищають територіальну цілісність держави в рядах різних військових формувань: Тернопільської артилерійської бригади, Національної гвардії, спецпідрозділу Служби безпеки України, батальйону «Тернопіль» і в добровольчих загонах. Загалом, це понад 250 тисяч солдатів, котрі бережуть наш спокій на східному фронті і борються проти того ж окупанта, що й Степан Бандера. Тільки тепер у цього окупанта нове обличчя, – зазначив голова ОДА.
Він акцентував, що святий обов’язок кожного – берегти світлу пам’ять про цю непересічну особистість, яку сміливо можна назвати українським національним Героєм.
– Історичний феномен Степана Бандери полягає в тому, що він став не лише організатором та очільником національно-визвольного руху України, але й головним його символом, що досі навіює страх на ворогів. Він та його послідовники стали втіленням українського відродження, безстрашної боротьби з комуністичною владою. Степан Бандера боровся за Україну із повною віддачею, ніколи не йшов на жодні компроміси з ворогом, був непохитний та вірний своїм переконанням до останнього подиху. Нам є ким пишатися і на кого рівнятися. Незламність його духу, героїзм та самопожертва у нерівній боротьбі за національну ідею й незалежну Українську державу – яскравий взірець для нас та майбутніх поколінь українців, – підсумував Степан Барна.
Участь в урочистому заході взяв і заступник голови обласної ради Любомир Крупа.
– Сьогодні ми зібралися, щоб згадати не тільки про Степана Бандеру, а й про весь підпільний рух, рух українців за свою свободу. Ми повинні згадувати з великою вдячністю й Андрея Шептицького, Євгена Коновальця, Андрія Мельника, Романа Шухевича. Як і Степан Бандера, вони будували підпілля, готували українців до боротьби. І це не була спонтанна боротьба. Українці століттями боролися за свою державу. І нині на східних рубежах її мужньо боронять тисячі мужніх захисників, наших співвітчизників. Жага до волі, до того, щоб бути господарями на своїй землі, – одвічна мрія нашого народу. Сьогодні ми тут засвідчуємо свою силу, єдність, прагнення здобути і розбудовувати повноцінну державу. Заради своїх дітей, заради світлої пам’яті тих, хто боровся за Україну.