Булінг – не забавка, а дитяча злочинність

В рамках інформаційної кампанії #СтопБулінг, яка покликана допомогти дітям впоратися з агресією однолітків, в області відбувся тиждень протидії булінгу.

Працівники юстиції провели 297 різноманітних заходів (виховних годин, уроків, правових ігор, вікторин, флеш-мобів, круглих столів, батьківських зборів), під час яких школярам та їхнім батькам розповідали про булінг. Акцентували увагу на тому, що знущання може бути не тільки фізичним, а й економічним, психологічним та сексуальним. Пояснювали, що робити, якщо діти стали жертвою цькування однолітків та як діяти, коли стали свідками булінгу.

Завдання працівників юстиції – поглибити розуміння дітей щодо поняття булінгу, відповідальності агресора та способів протидії цьому. Діти на прикладах проаналізували поведінку агресора та постраждалого, а також висловили власні думки щодо того, як діяти у подібних ситуаціях. Особливу увагу під час бесіди приділили відносинам з вчителями та батьками.

На сьогодні тема булінгу гостро стоїть перед суспільством. За даними UNICEF Ukraine, за 2017 рік 67 відсотків дітей шкільного віку стикаються з булінгом. Водночас 40 відсотків жертв ні з ким не ділилися проблемою, навіть з батьками, або взагалі її ігнорували. Саме тому Міністерство юстиції України в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочало кампанію #СтопБулінг.

Багато хто не надає булінгу вагомого значення. І даремно, бо це не просто пустощі або грубість, це – агресивна, свідома, вкрай негативна поведінка дитини чи групи дітей стосовно іншої дитини чи групи дітей, що за відсутності своєчасної реакції може перерости в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого настає кримінальна відповідальність.

Якщо ваша дитина постраждала від булінгу, потрібно

звернутися до класного керівника, завуча або директора школи з проханням владнати ситуацію, написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини. Якщо вчителі та адміністрація не вирішили проблему, звертайтеся із заявою до поліції.

Якщо вам потрібна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів), зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).

Якщо дитині потрібна психологічна допомога, зверніться на Національну «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116 111.

За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*