БУДЕМО З ХЛІБОМ…

Цьогорічний сезон видався напрочуд урожайним на насіння жолудя дуба звичайного, тому лісівники роблять запас, аби застрахувати себе від неврожайних років та забезпечити лісгосп достатньою кількістю садивного матеріалу для створення лісових культур.

Жолуді збирають на постійних лісонасінних ділянках лісового господарства. Опісля збору його відсортовують та перевіряють, адже від якості зібраного насіння залежить і процес відтворення біологічно стійкого, високопродуктивного та господарсько-цінного лісового насадження.

Увесь зібраний жолудь восени посіють у лісових розсадниках, де вже навесні наступного року він зійде, а в майбутньому стане гарним дубовим насадженням.

На допомогу працівникам лісництв, зокрема Монастириському, прийшли жителі сіл Маркова, Гута та міста Монастириська.

Лісничий Монастириського лісництва Павло Штиник, організувавши людей та майстрів лісу, вирушив у Бучацьке та Язловецьке лісництва, адже переважаючою породою тут є бук. Відтак, бригада з лісівників та їхніх помічників, мешканців навколишніх населених пунктів, вирушила на допомогу колегам зі збору насіння жолудя дуба звичайного.

Люди зібрали насіння жолудя, чим зробили добру справу. Всього ж було зібрано майже тонну жолудя дуба звичайного. Минулий рік був неврожайний на насіння жолудя, цього ж року, згідно з планом, бучацьким лісівникам необхідно зібрати 6000 кг. На сьогодні більшу половину вже вдалось заготовити.

Довідково. Поточного року в Бучацькому лісгоспі створено лісових культур дуба звичайного на площі 46 га, що становить 74 % від загального обсягу створених лісових культур (62,2 га).

На фото: майстер лісу Монастириського лісництва ДП «Бучацький лісгосп» Петро Королевич разом із помічником, мешканцем села Маркова Михайлом Садловським.

Дмитро ШЕВЧУК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*