Повідомити новину

Поширити:

images (1)День видався похмурим і дощовим. Денис Смішний сидів у кімнаті, дивився у вікно і, здається, ні про що не думав. Аж раптом рвучко підвівся, почав ходити по кімнаті, а тоді мерщій ввімкнув комп’ютера. “Навіщо? — перепитує. — Хотів знайти відповідь на своє питання. А знайшов альтернативну енергію — з дощу”, цитує чоловіка газета Експрес.
Кожна крапля, яка падає з хмари на землю, пояснює винахідник, має свою енергію. Що я вирішив зробити? Cпробувати перетворити її на електричну — для побутових потреб людини. На перший погляд, це фантастика. “То й що, що кожна крапля має силу падіння? — намагалися заперечити скептики. — Ти ж не думаєш ловити їх відром?!” “Відром — ні, — відповідав, — а от з п’єзоелементами поекспериментувати варто. Це такі кристали, які здатні виробляти енергію під дією сили тиску. Ану ж вони зреагують і на силу дощових крапель?”.
Логіка Дениса була проста і зрозуміла. Щоправда, лише тим, хто дружив із фізикою. За основу молодик вирішив узяти технологію, за якою працюють деякі запальнички: натискаєш кнопку, механізм б’є по кристалу, який своєю чергою виробляє електричний заряд і запалює газ. “П’єзоелементи я придбав у магазині радіотоварів, — розповідає. — Спаяв їх як сонячні батареї, опісля під’єднав до схеми, яка спочатку перетворює енергію, а тоді акумулює в батареї. От і вся премудрість. Випробовував в різних умовах: в лабарторних і просто неба. Установка працювала. Тобто накопичувала енергію. Найвищої ефективності, звичайно, вдалося досягти в лабораторії. Там можна регулювати кількість опадів. Водночас, як пересвідчився, така установка працює надворі. Тепер я свій мобільний телефон і ліхтарик заряджаю не в мережі, а енергією дощу”. “А що це у вас за малюнки?” — киваю на аркуші паперу, які лежать на столі. “Це схема нової моделі, — каже, — з подвійним джерелом енергії. Самі знаєте, що опади у вигляді дощу бувають незавжди. От я і вирішив підстрахуватись. Тобто зробив універсальну панель: зверху — сонячні батареї, а знизу — схема з п’єзокристалами. Тож у дощову погоду моя установка заряджається від енергії дощу, а в сонячну — від світила”.
Cпіврозмовник переконує, що у природі багато альтернативних джерел енергії. Просто треба навчитися розумно використовувати їх. Тоді не доведеться платити шаленні гроші за газ. “Ні, енергія дощу не замінить голубе паливо, — підсумовує Денис Смішний. — Але якщо навчитися максимально перетворювати  енергію природи в електричну, то суми комунальних витрат набагато зменшаться.  Та й наше довкілля стане чистішим і безпечнішим. До речі, моя установка коштує недорого: витратив не більше як 300 гривень — на п’єзоелементи.
Отож кожен газда, який має руки та голову, може зробити для себе унікальний підзарядний пристрій. Відтак, коли сусіди нарікатимуть на рясні опади, ви тішитиметися. Ще б пак, дощик працюватиме на вас і на ваш сімейний бюджет. Моя установка з подвійним джерелом енергії здатна забезпечити навіть освітлення у квартирі”.