Богородиця покрила своїм омофором Героїв небесної слави…

У Підволочиську на  Покрову відбулися сумні урочини – тут освятили меморіальний комплекс пам’яті 12 уродженцям Підволочищини, що загинули у зоні проведення АТО на сході України та героям Небесної сотні.

Важко було дивитися на дочасно посивілих матерів і батьків, що втратили своїх синів, на згорьованих вдів з маленькими дітьми, що залишилися сиротами, на печаль братів, сестер, рідних, друзів, знайомих і просто небайдужих людей, які прийшли на цей захід.

Меморіал з фотографіями з війни, з  іменами героїв, з квітами та лампадками постав у центрі Підволочиська –  біля фігури Ангела та приміщення районної ради і райдержадміністрації. Представники духовенства відправили молебень за упокій душ, освятили меморіал  та виголосили промови, сповненні болю та співчуття не лише до полеглих героїв, а й кожного українця, якому випало на долю жити у час війни, економічного занепаду України, розквіту бездуховності.

«Чи такої України ми хотіли? – запитав під час проповіді отець Тарасій, – наші діти гинуть на сході України, або роз’їхалися світами у пошуках кращої долі. Люди живуть у злиднях, більшість – просто виживає. Окремі висопосадовці, що самі є корупціонерами та покривають собі подібних, перекреслили багатовікові сподівання українців на кращу долю у своїй державі. І ми маємо як зовнішнього, так і внутрішніх ворогів. Зубожілий народ обклали постановами, законами, податками, тарифами, низькими зарплатами та пенсіями.  В усі часи українці боролися за свою державу – воювали козаки, січові стрільці, воїни УПА, воїни Майдану, а нині гинуть борці за Україну в АТО.  Війна триває. Нехай свята Покрова накриє  своїм омофором і Героїв небесної слави, і тих, хто нині на передовій…»

«У Євангелії від Івана йдеться, що нема більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх, – сказав отець Михайло. – Такі слова викарбувані на гранітній плиті  і біля меморіалу, який відриваємо під Покровом Богородиці. І якщо в Ізраїлі є Стіна плачу, то у Підволочиську тепер ми маємо власну стіну сліз –  12 наших братів-земляків полягли за Україну. Тому це місце стало місцем пам’яті та молитви.  Зброю у руки не всі можуть взяли. Але нашою зброєю є молитва.  Адже слово Боже – гостріше за меч».

На заході також виступили голова районної  Спілки воїнів АТО Назар Хрущ, мама загиблого воїна АТО Руслана Голембйовського –  Любомира Йосипівна з с. Клебанівка Підволочиського району.

Як розповіли ініціатори зведення меморіалу героям Небесної сотні та землякам, що загинули в зоні АТО,  заступник голови районної ради  Ярослав Телевко та депутат районної ради Олег Збрик, будівництво такого комплексу було задумано рік тому. Добру ідею  підтримали члени  родин загиблих, влада району, громадські діячі та підприємці. Велика подяка усім небайдужим, хто приклався до спорудження меморіалу та вшанування національної пам’яті.  Герої не вмирають!

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Фото авторки

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*