Богдан ЯЦИКОВСЬКИЙ: «УПА — це відповідь нескореного народу тоталітарному режимові»

Фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю» відбувся 13-14 жовтня в Антонівцях Шумського району. Дійство було приурочене 75-й річниці створення Української повстанської армії.

Народний депутат Ігор Мосійчук і депутат Тернопільської обласної ради, голова обласної територіальної організації Радикальної партії Богдан Яциковський разом із представниками Радикальної партії з усієї області, гостями з Рівненщини, Києва, інших куточків України прийшли, аби вшанувати пам’ять полеглих повстанців.

Саме в Антонівцях був створений повноцінний штаб УПА «Волинь-Південь», де почала функціонувати Антонівецька повстанська республіка, що об’єднала навколо себе патріотів Тернопільщини та Рівненщини.

Цього дня тут зібралися свідомі українці, патріоти, ветерани, нинішні захисники України.

— Радий, що маємо у своїй команді добрий приклад прояву патріотизму — Юрія Шухевича, — зазначив Богдан Яциковський. Його батько Роман Шухевич — головний командир УПА, Герой України. На їх честь, а також на честь захисників України – сьогоднішнє свято.

75 років тому Роман Шухевич очолив армію нескорених.

— Відійшовши у вічність він передав нам зброю — прапор боротьби, який ми та наші діти маємо гідно нести впродовж життя, — наголосив Ігор Мосійчук.

Учасники фестивалю-реконструкції вшанували пам’ять дванадцятьох полеглих вояків УПА покладанням квітів до їх могил на повстанському кладовищі.

— Вояки УПА повстали, аби повернути свободу і гідність своєму народові. Це — те, що робить людину – Людиною. Створення УПА — відповідь нескореного українства тоталітарному режимові, проти якого упівці боролися найдовше в Європі, якому протистоїть наш народ і тепер. Радикальна партія завжди пам’ятатиме і підтримуватиме національно-визвольну боротьбу свого народу, — зазначив Богдан Яциковський.

Ольга ФРАНКІВ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*