Повідомити новину

Поширити:

Днями у Кракові розпочався Фестиваль українського театру «Схід-Захід». Ця унікальна мистецька подія вже здобула визнання європейського глядача. Він відбувається шостий рік поспіль та є вагомим інструментом, аби міжнародна спільнота більше дізнавалася про колорит української культури.
Протягом тижня на різних сценічних локаціях Кракова виступають вісімнадцять театрів з України, а також Фінляндії, Німеччини, Вірменії та Польщі.
Новим започаткуванням Фестивалю стало те, що організатори відзначили благодійників, які надали допомогу у проведенні Фестивалю. Зокрема, двом тернополянам вручили знаки народної пошани. Їх отримали: Руслан Кулик – тернопільський політик, директор ТОВ «Українська фабрика реклами» та Ольга Шахін – громадська діячка, голова БО «Благодійний фонд Ольги Шахін».
«Мені не байдуже, якою бачать Україну в світі. Будучи радником з міжнародного співробітництва голови Донецької військово-цивільної адміністрації 2015-2018 років, я зрозумів, що захищати інтереси України в світі потрібно не лише за столом переговорів, а й у кінотеатрах, концертних залах, у музеях, на сценах. Адже митець розповість про Україну те, що не завжди може донести дипломат», – зазначив Руслан Кулик.
За словами Ольги Шахін, підтримка культурно-мистецьких заходів є важливою складовою для формування позитивного іміджу України. «Візуальне мистецтво, зокрема театр – це сфера, в якій українці можуть донести світові особливості національної ментальності», – наголосила Ольга Шахін.
Започаткували Фестиваль українського театру «Схід-Захід» у 2014 році дві українки – Надія Мороз-Ольшанська та Марія Макаренко. Протягом цього часу організаторам вдалося зібрати у Кракові понад 100 театрів світу, які продовжують підтримувати українську культуру поза межами нашої держави.