Більче-Золотецька лікарня – візитівка нашого краю

З робочою поїздкою тут побували голова облдержадміністрації Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук.

Одним із ключових завдань влади є створення умов для якісних й доступних медичних послуг, а також покращення матеріально-технічної бази установ охорони здоров’я. На цьому наголосив очільник області Степан Барна під час ознайомлення із геліосистемою нагріву води у Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні під час робочої поїздки на Борщівщину.
«Робота такого обладнання допоможе суттєво зменшити використання газу, оскільки геліополе налічує 48 колекторів (22500м3/рік газу). Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, з Державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію існуючої системи гарячого постачання води та підігріву басейну із використанням закритої геліосистеми, було скеровано понад 2 млн 990 тисяч гривень», — зазначив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.
До слова, геліосистема нагріву води лікує апное та важкі розлади сну. Водночас на базі лікувального закладу розширили вже існуюче відділення водолікування із процедурами підводного витягу хребта під нахилом, кисневої, озонової та гідромасажної ванни, а також чотирикамерної ванни для рук та ніг.
«Лікарня активно бере участь в грантових програмах. Відтак, вже отримали 18 тисяч доларів, що дало можливість закупити три медичних апарати. До цієї суми очікується ще 2 тисяч доларів», — коментує головний лікар Любомир Синоверський.
Варто зазначити, у Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації планують сформувати відділення для лікування учасників антитерористичної операції та їх сімей.
«Відрадно, що в лікарні оздоровлюються хлопці з 44-ї бригади.  Загалом доступ до отримання якісної медичної допомоги забезпечить покращення здоров’я громадян, у тому числі й жителів сільської місцевості», — підсумував Степан Барна.

 У тому, що Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації – візитівка нашого краю, переконаний і голова обласної ради Віктор Овчарук.

«Добра слава про подільську оздоровницю, а саме так її називають пацієнти, розійшлася далеко за межами області. Фактично Більче–Золоте готове вже нині стати центром медичного туризму, – сказав Віктор Овчарук. – І це закономірно, оскільки тут колектив багато працює та прагне нового. Окрім традиційних медичних послуг, у лікарні постійно впроваджують новітні методи лікування та профілактики. Восени минулого року було відкрито два нових відділення водолікування та діагностики і відділення СІПАП-терапії. Нині наука пропонує різні методи лікування, у тому числі найновіші технології, зокрема комплекс тонусних столів. Та поряд з цим, у лікарні шукають шляхи впровадження сучасних методів енергозбереження, заміщення дороговартісних видів теплоенергії на сучасні відновні, у тому числі – сонячну енергетику».

У цьому лікувальному закладі здійснено реконструкцію системи підігріву басейну, об’ємом 400 куб. м, який використовують цілорічно. Реконструкція передбачає встановлення на даху 48 вакуумних сонячних колекторів. Здійснено влаштування системи очистки води «Ecosoft MO4 Midi», яка  призначена для досягнення необхідних показників води. Вартість проекту становить 976,6 тис. грн, який фінансується з обласного бюджету, із них вже використано майже 800 тис. грн.

Голова обласної ради  Віктор Овчарук та голова ОДА Степан Барна побажали колективу лікарні, щоб усі нововведення принесли користь лікувальному закладу, і він і надалі міг розвиватись. Уже найближчого часу тут постане сучасний корпус на 50 місць для учасників АТО. На виготовлення проектно-кошторисної документації обласна рада вже надала 200 тис. грн.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*