Повідомити новину

Поширити:

Асоціація міст України домоглася додаткового перерозподілу освітньої субвенції з метою збільшення її обсягів для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти у 2018 році.

12 грудня відбулось засідання Уряду під головуванням Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана. Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Під час засідання Уряд схвалив два розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році», якими бюджетам 44 міст та ОТГ збільшено обсяг освітньої субвенції на 88 млн гривень:

           Здійснено перерозподіл освітньої субвенції для бюджетів 8 міст та ОТГ. Збільшено обсяг на 17 922,9 тис. грн.

Зокрема, Тернопільська область отримає 1 млн. 720 тис. гривень (Борсуківська ОТГ отримає 1 млн. 220 тисяч гривень, Саранчуківська ОТГ отримає 500 тисяч гривень).

 

          Здійснено перерозподіл освітньої субвенції для бюджетів 36 міст та ОТГ. Збільшено обсяг на 70 119,6 тис. грн.

Перерозподіл обсягів освітньої субвенції відбувся насамперед за рахунок коштів обласних бюджетів.

У той же час на засіданні було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки України на 2018 рік», яким зменшено обсяг нерозподілених видатків освітньої субвенції для територій Донецької та Луганської областей на 100 млн гривень із метою збільшення видатків для закладів вищої освіти та забезпечення діяльності Національного центру «Мала академія наук України».

Нагадаємо, АМУ неодноразово зверталася до Прем’єр-міністра України щодо виникнення в багатьох громадах критичної ситуації з виплатою заробітної плати вчителям внаслідок дефіциту освітньої субвенції, та, у зв’язку з цим, необхідності перегляду обсягів освітньої субвенції на 2018 рік та внесення змін до формули її розрахунку. Також АМУ надсилала до Кабінету Міністрів України інформацію про наявність нерозподілених коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я до бюджетів міст та ОТГ. Ці кошти також можна спрямувати на збільшення обсягів освітньої субвенції для тих громад, які зіткнулися з її дефіцитом.