19 вересня Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека розпочинає Декаду відкритих дверей

З 19 по 30 вересня в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проходитиме традиційна Декада відкритих дверей, приурочена до Всеукраїнського дня бібліотек (30 вересня).
У ці святкові дні запрошуємо всіх охочих взяти участь в оглядових бібліотечних екскурсіях, відвідати презентації, книжково-ілюстративні виставки, інформаційні години, мистецькі вечори, ознайомитися з літературними новинками й погортати свіжі періодичні видання.
Під час екскурсій їх учасники зможуть ознайомитися з інформаційними ресурсами, режимом роботи та правилами користування Тернопільської ОУНБ, переглянути фільми про діяльність головної книгозбірні краю.
Під час традиційної акції «Пробачимо боржникам: бібліотечна книга повертається до рідного дому» користувачі бібліотеки, які з різних причин заборгували літературу, зможуть повернути її без сплати пені.
Акція «Подаруй бібліотеці книгу» дасть можливість усім бажаючим зробити свій внесок у збагачення фонду книгозбірні.
Уже 20 вересня 2017 року о 13.00 у відділі читального залу відбудеться презентація книги відомої тернопільської письменниці Ніни Фіалко «Наречена для бразильця».
Кожен твір Ніни Іванівни торкається проблем нашого суспільства, змушує людину задуматися над своїм майбутнім та є віддзеркаленням хвилювань як пересічної людини, так і всієї нації.
Новий соціально-побутовий роман письменниці розповідає про українські реалії, складні родинні стосунки, пресловуте вже заробітчанство, яке стало «притчею во язицех», ну, і, звісно, про кохання. В основі твору — правдива історія, котра не залишить читачів байдужими.
О 15.00 в Тернопільській ОУНБ відбудуться духовні читання «Шлях до святості», присвячені вшануванню пам’яті Святої Матері Терези (1910—1997), засновниці доброчинних місій, лауреата Нобелівської премії миру (1979), канонізованої Папою Римським Франциском 4 вересня 2016 року як Свята Тереза з Калькутти.
І віруюча, і невіруюча людина знає щось або принаймні чула про Матір Терезу. Саме згадкою про цю найвпливовішу жінку світу ми вкотре хочемо нагадати всім про милосердя, любов та жертовне служіння Богу й людям, розповісти про нелегкий шлях до святості.
У заході візьмуть участь: кир Теодор Мартинюк — єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ, Галина Олійник — кандидат педагогічних наук кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, а також студенти-волонтери психолого-педагогічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Юрій Ковальков — член Асоціації філателістів України, Ольга Спільниченко — учитель хімії Галицького коледжу ім. В. Чорновола. Модератор духовних читань — журналіст Оксана Небесна.
21 вересня 2017 року о 12.30 в читальному залі відділу технічної літератури відбудеться інформаційна година «Найкращі винаходи в історії людства» (до Дня винахідника та раціоналізатора).
Цього ж дня, 21 вересня, о 15.00 в Тернопільській ОУНБ — відкриття виставки робіт тернопільського художника-графіка Володимира Поворозника «Зникаючий Тернопіль».
Володимир Поворозник — знаний у нашому місті графік. Його серія графічних творів розповідає про Тернопіль, який зникає. Це старі будівлі нашого міста та будинки, яких вже немає.
У відділі сільськогосподарської літератури в цей день проходитиме перегляд періодичних видань на тему «Маленькі кроки великих змін (соціальний розвиток села)».
22 вересня 2017 року студентів та викладачів Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя відділ технічної літератури запрошує на День періодики «Тенденції інноваційного розвитку харчової промисловості в Україні», де будуть представлені періодичні видання наукового, науково-виробничого та науково-популярного характеру з різних галузей харчової промисловості.
26 вересня 2017 року о 13.30 з нагоди 140-річчя від дня народження української художниці, людини і мистця європейського світовідчуття, освіти та виховання Кульчицької Олени, відділ літератури з мистецтва Тернопільської ОУНБ запрошує на мистецький вечір «Модернова галичанка». У заході візьмуть участь: Ольга Ваврик — заступник директора Тернопільського обласного художнього музею, викладачі та студенти факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу. Буде представлено виставку творів славетної землячки із фондів Тернопільського обласного художнього музею.
28 вересня 2017 о 12.00 у відділі літератури іноземними мовами відбудеться лекція-презентація «Академічна доброчесність — наша цінність». Під час заходу учасники дізнаються про поняття та правові засади академічної доброчесності, безкоштовне та комерційне програмне забезпечення для перевірки текстів на плагіат, стилі посилання та цитування у наукових роботах тощо. Також будуть обговорені можливі шляхи боротьби з плагіатом та основні положення «Кодексу честі» українських університетів.
У заході візьмуть участь представники ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини», СІТ «Наші права», учнівська та студентська молодь Тернополя. Модератор заходу: керівник ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини», тренер НТМ «Ла Страда — Україна», кандидат юридичних наук, адвокат Олександра Гриньків.
Цього ж дня 28 вересня о 15.00 в читальному залі Тернопільської ОУНБ відбудеться презентація чергового тому бібліографічного покажчика «Література про Тернопільську область за 2010—2014 роки». Видання містить у собі понад одинадцять тисяч бібліографічних записів, які відображають життя області в усій повноті, включають джерела з питань економіки, науки, культури, історії, літератури, мистецтва. На презентацію запрошені науковці, краєзнавці, фахівці бібліотек міста Тернополя.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*