Часто нам докоряють, що «Свобода» зациклюється лише на новинах місцевого спорту і забуває про всеукраїнські. Можливо, але…  По-перше, хто ж напише про тернопільських спортсменів, як не місцева газета? А, по-друге, час від часу ми все-таки надаємо газетну площу і для спорту ширшого масштабу.
От і сьогодні пропонуємо увазі читачів десятку кращих спортсменів України за версією «Свободи», сформовану за підсумками виступів у 2018 році. Рейтинг складено в алфавітному порядку.
Олександр Абраменко
2018 рік почався для України зимовою Олімпіадою, яка проходила в Пхьончхані. На жаль, в доробку нашої збірної була лише одна медаль, але вона – найвищого ґатунку. Нагороду виборов фристайліст Олександр Абраменко. Таким чином, він став першим олімпійським чемпіоном у фристайлі в історії України.
Дар’я Білодід
20 вересня 2018 року надовго увійде в історію світового дзюдо. Адже саме цього дня українка Дар’я Білодід завоювала «золото» Чемпіонату світу з дзюдо на татамі в Баку у ваговій категорії до 48 кг. Це – перше «золото» в історії українського жіночого дзюдо. Дар’я стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо (17 років і 11 місяців) та побила попередній рекорд, що належав японці Рійоко Тамурі (18 років і 1 місяць).
Василь Ломаченко
Попри те, що боксер у 2018 році піднявся у нову для себе вагову категорію, він і надалі продовжив перемагати. У травні виграв титули чемпіона світу за версією WBA (Super) та The Ring, а на початку грудня – WBO. Таким чином, вперше в кар’єрі він об’єднав два пояси в легкій ваговій категорії — WBA і WBO. Ломаченко вже тривалий час є одним із найкращих боксерів світу незалежно від вагової категорії.
Руслан Малиновський
2018-й закінчив у топ-3 бомбардирів і асистентів “Генка”, одним із кращих виконавців стандартів у футбольному чемпіонаті Бельгії. Протягом року Руслан став основним у збірній України, формуючи манеру гри “синьо-жовтих” у півзахисті. Ну, а в цілому, завдяки голам за клуб і збірну, Малиновський є найрезультативнішим українським легіонером у 10-ці кращих національних чемпіонатів Європи.
Святослав Михайлюк
Крім Олексія Леня, Україна давно не мала свого гравця в НБА, який би пробився в Америку з просторів українського баскетболу. І тільки влітку 2018-го колишній гравець БК «Черкаські мавпи» Святослав Михайлюк переламав «традицію» і підписав трирічний контракт з клубом «Лос-Анджелес Лейкерс» на суму 4,6 млн доларів.
Михайло Романчук
У серпні 2018-го Михайло Романчук на чемпіонаті Європи з плавання на короткій воді в Глазго здобув три медалі – він двічі підіймався на найвищу сходинку п’єдесталу на дистанціях 400 і 800 метрів вільним стилем і посів друге місце на дистанції 1500 метрів. До титулу чемпіона Європи Романчук додав і титул чемпіона світу. Це сталося в грудні у китайському Ханчжоу.
Тарас Радь
18-річний тернополянин у 2018 році вперше взяв участь у зимових Паралімпійських іграх, що відбулися у Пхьончхані (Південна Корея), та відразу увійшов до історії українського спорту. Тарас став наймолодшим учасником паралімпійської збірної України. Вигравши свою першу золоту медаль, він став одним з наймолодших українських паралімпійських чемпіонів. І нарешті, Тарас – наймолодший прапороносцем збірної України на церемонії закриття Паралімпіади.
Елітна Світоліна
За підсумками сезону посіла друге місце за виграними трофеями в жіночому турі великого тенісу. Українка тріумфувала на турнірах в Брісбені, Римі та Дубаї, але головна її перемога була в Сінгапурі на Підсумковому турнірі WTA. Вперше в історії українська тенісистка виграла настільки значущий турнір. Ця перемога дала змогу Еліні завершити сезон на четвертій сходинці світового рейтингу.
Олександр Усик
У липні 2018-го він завоював титул абсолютного чемпіона світу в першій важкій вазі, перемігши в Москві російського боксера Мурата Гассієва. Таким чином, український боксер захистив пояси WBC, WBO та The Ring і відібрав у Гассієва пояси WBA і IBF. Та на цьому наш боксер не зупинився. У листопаді Усик захистив всі свої титули в бою з британцем Тоні Беллью. Ця перемога стала 16-ю. У професійній кар’єрі він ще не програвав.